Tā bija gan, ka ar savu grūto suni es uzreiz jau gribēju sportot un neko citu kā Paklausību. Lēnām, ļoti lēnām tuntulējām uz priekšu, emociju buķete, strādājot un startējot ar šo suni ir bijusi neaprakstāma...

Sākām savu apmācības dzīvi pie Pētera Akimova, bet, konkrētāk pievēršoties OB, pamazām "pārvācāmies" uz laukuma otru pusi un turpinājām trenēties pie Vladislavas Akimovas. Viņas vadībā mēģinājām saprast, kā ar šo brīvdomātāju uzsākt sporta gaitas, to arī izdarījām un kopā arī esam nogājušas ceļu līdz nokļūšanai OB sporta augstākajā līmenī. Nezinu, vai būs iespēja vēl kaut ko sasniegt, bet esmu priecīga un pateicīga par šo sadarbību, pacietība nebija vajadzīga man vien...

 

Iešu atpakaļgaitā, atceroties šo ceļu un pievienojot arvien senākas liecības, ceru, ka kādreiz varbūt šī sadaļa būs pilna no pašām pirmajām sacensībām līdz pat šodienai :) .


 

 

 

Keliņas nu jau patiešām pēdējās sacensības. 2021.gada 23.maijs, Ādaži, Rally Obedience, tiesnese I.Popjonoka. Vēlreiz nostartējām RO3 klasē, ar lielisku rezultātu 425 punkti, abās trasēs 90%, iegūstot 1.vietu. Mana mīļā veterāne gandrīz 11 gadu vecumā vēl aizvien brīnišķīgi gāja blakus gan kreisajā, gan labajā pusē, drusku jutu nogurumu trašu beigās, bet viņa noturējās un nodemonstrēja izcilu fizisko un, galvenais, prāta formu savam vecumam. Labāk vairs nebūs un, tā kā negribas piedzīvot to, ka kļūst arvien sliktāk, lai nu šīs patiešām paliek mūsu pēdējās sacensības, aizejam no "skatuves", pirms no tās jānoripo ar kaunu... Garš un skaists sporta mūžs nodzīvots, ceru, ka gana ilgi varēsim kopā gremdēties atmiņās un baudīt pilnvērtīgu pensiju.

P.S. Apbalvošanas bilde sadaļā "Audzēkņi", negribējās dublēties.


 

Ar Keliņu vēl darām, ko varam un, tā kā OB vairs nav iespējams, meklējam, ko vēl varētu pasākt. No šī gada ir pilnīgi jauns FCI normatīvs IBGH, kas atvasināts no IGP paklausības sadaļas, starts nav tik garš un grūts kā OB, tāpēc nolēmām pamēģināt. IBGH-3, kas ir šī sporta veida augstākais līmenis drīkst startēt tie, kam ir vismaz OB-1. 06.10.19. notika pirmās sacensības Latvijā, ko tiesāja Pēteris Akimovs (LV). Diemžēl Keliņa pāris dienas pirms tam dabūja nelielu kājas traumu un tādēļ nevarēja parādīt savu labāko sniegumu, bet vienalga esmu priecīga, ka atkal izdevās iziet ringā un baudīt blakus iešanu kopā ar manu vislabāko blakus gājēju pasaulē :) . Kopsummā Keli palika 6.vietā no 7 suņiem ar 79 punktiem, pakāpe apmierinolši. Bet starts ir ieskaitīts, normatīvs ir nokārtots un man ir doma, ka, ja veselība atļaus, mēs startēsim vēl, mēģinot savu sniegumu uzlabot tā, lai ir ne tikai prieks par procesu, bet arī par rezultātu.


 

 

2019.gada 1.maijā pēc garas pauzes, kuras laikā Keliņa gan saoperēja pārrautu krustenisko saiti, gan pacīnījās ar citām kaitēm, atgriezāmies ierindā, startējot Rally Obedience sacensībās, nu jau RO-3 klasē. Keliņa demonstrēja lielisku blakus iešanu ne tikai kreisajā, bet arī labajā pusē un mēs izcīnījām 1.vietu no 4 suņiem ar 90% abās trasēs. Tā nu esam pieveikušas arī šo sporta veidu, nezinu, vai startēsim vēl, jo kājas par sevi liek manīt, bet turpinām darboties un kas zina, varbūt izdosies saķimerēt vēl kaut ko :) .


 

 

 

 

Nu tā jau nevar sēdēt pensijā un neko nedarīt :) . 08.09.2018 startējām Rally Obedience sacensībās RO-2 klasē. Keli bija brīnišķīga un šo startu beidzām ar 90% abās klasēs un 1.vietu starp pieciem suņiem. Vēl joprojām novērtēju šo viņas skatienu un tas ir viens no iemesliem, kādēļ vēl gribas kaut ko turpināt darīt. Cits sports, noteikti krietni vieglāks, bet līdz ar to manai večiņai labāk paceļams :) . 

Keliņas pēdējās sacensības OB :( . 19.05.2018, tiesnesis Uwe Wehner (Vācija). Gāju uz šīm sacensībām, zinot, ka tās ir pēdējās. Ļoti smags lēmums, bet suns noveco un dažkārt noveco daudz ātrāk, nekā mums gribētos. OB un īpaši 3.klase ir ļoti, ļoti sarežģīta un grūta ne tikai fiziski, bet arī garīgi un Keli ar to vairs īsti tikt galā nevarēja. Starts nebija neko izcils, bet tam jau nav nekādas nozīmes. Izcila bija blakus iešana, kas man ir milzīgs gandarījums par nenormālo ieguldīto darbu no pirmajām dienām, tādu rezultātu nevar iegūt ne nejauši, ne ātri kaut ko saraujot. Tas nu ir galā, dzīve jau turpinās, pa druskai darbojamies, paejam arī "blakus" savam priekam un ne mirkli neaizmirstu, cik ļoti pateicīga es esmu savam velniņam par manu dzīvi. Lai mums abām forša pensija :) .


 

 

 

26.04.18 Dino Arēnā notika pasākums par godu Dino Zoo Pasaules gada jubilejai. Pasākuma gaitā rādījām OB paraugdemonstrējumus, kuros Keli gan gāja blakus, gan nesa aportus un meklēja kociņus.


 

 

05.08.2017 bija pirmās Keli sacensības OB-3 klasē (tiesnese Irina Popjonoka, Latvija). Patiesībā tikai aptaustīšanās, trijnieks ir ļoti grūts, tādēļ jāiegulda liels darbs, lai sasniegtu kaut jel kādus rezultātus. Šoreiz tikai 93,5 punkti, kas pakāpi nesastāda, bet milzīgs prieks par 9 blakus iešanā, kas izdevās patiešām lieliski.

 

 

 

 

 


 

 

 

Keliņa to izdarīja! Pēc 16 sacensībām OB-2 klasē, kas aizņēma veselus trīs gadus, 04.06.2017 OB sacensībās Grobiņā (tiesnese Vladislava Akimova, Latvija) ļoti sarežģītos apstākļos Keli nostartēja fantastiski labi, savāca 280 punktus un tas ir TEICAMI! Nekad nesaki nekad...


 

 

Aprīļa beigās un maija sākumā bija virkne pasākumu par godu Dino Zoo Pasaules un tās Arēnas atklāšanai. Tā kā es tur strādāju par apmācību treneri, ar kolēģiem veidojām paraugdemonstrējumus. Mēs ar Keliņu rādījām viesiem muzikalizētu blakus iešanu, visās tās izpausmēs. Galu galā "blakus" ir pamatu pamats, bez šī elementa nav iedomājama paklausības apmācība, tāpat neviens ar paklausību saistītais sporta veids. Keli patīk iet "blakus", tāpēc arī izvēlējos paraugdemonstrējumiem tieši šo elementu.


 

 

 

18.03.2017 Ķīpsalas  izstādē LKF apbalvoja arī sportistus, atzīmējot 2016.gada sasniegumus. Keliņa ieguva balvu par 2.vietu Latvijas OB reitingā 2016.gadā. Esmu ļoti priecīga un lepna par šo sasniegumu, 2016.gads patiešām mums bija labs, no 8 sacensībām, kurās Keli startēja, 7 stāvējām uz goda pjedestāla. Tā tomēr ir zināma stabilitāte un arī rezultāts to pierāda.


12.02.2017 OB sacensībās, ko tiesāja 2017.gada Pasaules čempionāta tiesnesis Rudy Cattrysse (Beļģija) mums visām bija ļoti slikti starti. Biju galvenais stjuarts, kura uzdevums ir gan sastādīt laukumu, gan sekot līdzi, lai ringā viss noritētu korekti un operatīvi, droši vien tas lielā mērā noņēma manu uzmanību no suņiem. Bet es labi saprotu, ka tas nav attaisnojums, tas ir tikai izskaidrojums :))) . Keli rezultāts OB2 169,5 punkti bez pakāpes un 4.vieta no pieciem suņiem, gopilno pēdējo atstājot Habī...


 

 

17.12.2016 pēdējās OB sacensībās 2016.gadā "Ziemassvētku kauss", ko tiesāja Pēteris Akimovs (Latvija), mums gāja pat ļoti labi un, tā kā trešās vietas ieguvēji aizsteidzās citos darbos, tad izskatās, ka aizpildām visu podestu vienas pašas. Keli parādīja gana stabilu sniegumu un sešu suņu konkurencē uzvarēja ar 248 punktiem un pakāpi "ļoti labi".