Habī ir mans "grand border" :). Pēc mokām ar Keli un manas intereses par OB, daudziem loģiski likās, ka nākamais suns būs borders, lai pilnvērtīgi varētu "ienirt" šajā sportā. Bet man pašai tā nešķita - es ilgojos pēc cita tipa suņa un tādu arī dabūju. Tomēr OB malā likt nebija nekāda iemesla, lendzīrs ir darba suns, labi apmācāms, tikai, kā jau moloss, lēnāks gan domāšanā, gan darīšanās. Bet fakts, ka esam tikušas līdz saviem pirmajiem startiem OB-3, pierāda, ka arī ar lendzīru var sportot OB un pamazām rāpties uz augšu. Protams, atkal vajadzīga pacietība, šoreiz mazliet savādāka un es esmu priecīga, ka mūsu trenere Vladislava Akimova nepiekūst man to atgādināt :))). Turpinām trenēties pie Vladas arī ar Habī un ceram neapstāties pie sasniegtā.

 

Līdzīgi kā Keli lapā, došos atpakaļgaitā, pievienojot arvien senākus notikumus un pamazām mēģinot atainot mūsu OB dzīvi pilnībā.


 

 

Nav gan gluži OB, bet saistītais sporta veids ir. Jauns FCI normatīvs IBGH, kas sastāv no trim klasēm un augstākajā IBGH-3 drīkst startēt tie, kam ir vismaz OB-1. 06.10.19. notika šī sporta veida pirmās sacensības Latvijā. Pie tiesneša Pētera Akimova (LV) Habī izcīnīja trešo vietu 7 suņu konkurencē ar 84 punktiem, pakāpi "labi". Nebija izcili, bet viņa visu izdarīja un, ņemot vērā, cik mums te grūti iet, tas ir lieliski un esmu ļoti apmierināta ar savu mazo zilonīti. Nezinu, vai vēl šajā sporta veidā startēsim, bet esam to pieveikušas un varam droši ierakstīt CV.


 

 

 

 

25.05.2019 atkal devāmies OB ringā, šoreiz sacensībās, kuras tiesāja Vācijas OB šefs Uwe Wehner. Arī šis OB-3 klases starts bija tālu no lieliska, bet vismaz nenoņēmāmies kā mēnesi iepriekš, par ko atsevišķi stāstīt pat nav vērts. Cīnījāmies kā vīri un mans dienas prieks bija labā blakus iešana, kurā dabūjām 8, kas ir patiešām ļoti labi. Atkal kaut kādi secinājumi izdarīti, darāmā ir pāri galvai, turpinām strādāt un rāpties tālāk.


 

 

16.03.2019 vēlreiz bijām Igaunijā, Maardu, otro reizi startējot OB-3 klasē. Biju svaigi noslimojusies, Habī "dzemdēšanas" noskaņojumā, līdz ar to šoreiz starts bija grūtāks, kaut kā nervozēju un nevarēju atslābt, ka nav tak tik būtiski, kā ies. Gāja visādi, kopējais rezultāts neko dižs - 183,5 punkti pie divām nullēm visvērtīgākajos vingrinājumos, pakāpi arī šoreiz nesavācām. Tomēr bija arī daudz labu lietu, laba blakus iešana, labs komplekss, vienkārši jāstrādā un, kas ne mazāk svarīgi, jāstiprina nervi :))).


 

Mūsu pirmās sacensības OB-3 klasē. 05.01.2019 devāmies uz Maardu (Igaunija), lai pārrautu vairāk kā gadu garo pauzi bez sacensībām. Tienese A.Tammiksalu (Iagunija). Rezultāts nebija izcils - 182,5 punkti bez pakāpes, bet mans prieks bija par Habī spēju savākties pēc neveiksmīga sākuma un startēt arvien labāk. Blakus iešana bija pat ļoti laba un kociņa meklēšana gandrīz vai izcila :) . Protams, ir bezgala daudz darba un tagad laikam atkal būs kādu brīdi pauze bez sacensībām, tomēr savu ceļu OB-3 esam uzsākušas un par to tomēr ir ļoti liels prieks.


 

 

 

09.09.2018 ISC rīkoja treniņsacensības OB savā laukumā. Mēģinājām pirmo reizi iziet OB-3 klasē un saprast, cik tālu esam tikušas. Konstatējām, ka necik tālu vēl neesam, darba pāri galvai un pagaidām par startiem domāt ir pāragri. Jā, te mēs redzam šo starpību starp borderu un molosu - viss iet lēnām un pamatīgi jānostiprina, lai būtu cerības, ka sacensību gaisotnē suns spēs nodemonstrēt kaut cik pieņemamu rezultātu. Neko darīt, mana izvēle, turpinām strādāt :) .


 

 

 

 

26.04.18 Dino Arēnā norisinājās pasākums par godu Dino Zoo Pasaules gada jubilejai. Rādījām OB paraugdemonstrējumus, mēģinot radīt ieskatu šī sporta grūtībās un specifikā.


16.12.2017 - ISC Ziemassvētku kauss (tiesnesis Pēteris Akimovs, Latvija). Pēc iepriekšējo sacensību panākumiem šoreiz tāds paknaps starts, visu jau it kā izdarījām, nulles nav, bet tas viss tā lēnām un nepārliecināti. Mana sajūta gan bija savādāka kā agrāk, jo, tā kā globāli mums vairs neko nevajag - teicami jau ir, dvēseles stāvoklis daudz mierīgāks. Tikai Habī gan šoreiz mans "dvēseles stāvoklis" atstāja visai vienaldzīgu un viņa bija stipri satraukusies - žāvājās, laizījās un visādi izrādīja, ka vajadzētu iet mājā, nevis te izlikties, ka baigi gribas sportot... Nu nekas, tik ļauni jau arī nebija, kopumā 3.vieta četru suņu konkurencē ar 203 punktiem, kas sastāda pakāpi "labi". Nu, ka labi, ta labi, sāksim mācīties trijnieku un tad jau redzēs, kur un kā mūsu ceļi vedīs tālāk :) .


02.12.2017 bijām OB sacensībās Lietuvā (tiesnese Svetlana Zolotņikova (Igaunija)). Diemžēl OB-2 mazo konkurencīti sastādīja tikai divi Latvijas suņi. Bet šoreiz galvenais panākums noteikti nav 1.vieta, bet gan 270 punkti, kas ir teicami. Arī Habī dodas uz trešo klasi! Kad pērn decembrī pirmo reizi startējām divniekā, teicu, ka drošs, ka šis gads būs jāveltī tam. Bet jau gada otrajā pusē šķita, ka ar to vien divniekam nepietiks un būs vien jāpaliek šai klasē uz otru gadu... Ne viss izdevās, ir šausmīgi daudz ko darīt pie tām lietām, kas svarīgas visās klasēs, tomēr mans gudrais suns Habī izdarīja visu, ko tai brīdī varēja un es esmu bezgala lepna, gandarīta un laimīga, ka man pieder ja ne pats gudrākais, tad noteikti viens no pašiem gudrākajiem lendzīriem pasaulē :) . Sāksim lēnām tāpināties uz priekšu un mēģināt urbties trijnieka gudrībās, bet līdzīgi kā ar Keli, man ir sajūta, ka pats lielākais uzdevums jau ir izpildīts. Paldies trenerim un atbalsta komandai, tam ir milzīga nozīme, ka neesam šai ceļā vienas pašas.


 

 

 

28.10.2017 Igaunijā Tallinas piepilsētā Maardu startējām OB sacensībās, ko tiesāja Irina Popjonoka (Latvija). Gāja daļēji labi - 199,5 punkti, atzīme "labi", kas nav neko izcili, tomēr kopumā OB2 klasē 2.vieta no 4 suņiem, kas izklausās jau daudz labāk.


23.09.2017 OB sacensībās, kuras tiesāja Jozef Olearcin no Slovākijas, Habī nostartēja visai viduvēji un OB2 klasē ar 205,5 punktiem un atzīmi "labi" ieņēma  4.vietu no septiņiem suņiem. Bilžu šoreiz nav.


 

 

 

10.09.2017 bija treniņsacensības. Ļoti noderīgs pasākums, kurā sacensībām līdzīgā gaisotnē var pastrādāt pie problēmām un novērtēt, kā kas izdodas. Visi paši savstarpēji stjuartē (vada sacensības), tiesā un startē. Ideāli ir tad, ja suns nenojauš, ka tās nav īstas sacensības. Šādu stāvokli panākt nemaz nav tik viegli, jo cilvēks taču zina un tas ietekmē viņa iekšējo stāvokli. Tomēr par šīm treniņsacensībām jāsaka, ka bija gandrīz vai ideāli, gaisotne izdevās tik līdzīga īstam pasākumam, ka suņi i nenojauta, ka tiek mānīti. Līdz ar to bija iespēja pastrādāt ar lietām, kuras citos apstākļos izraisīt nav iespējams.


 

 

 

04.06.2017 - sacensības Grobiņā, tiesnese Vladislava Akimova. Bija nepierasti karsts un Habī galīgi nevarēja saņemties. Rezultāts līdz ar to atbilstošs - 102 punkti bez pakāpes un pēdējā vieta no pieciem suņiem OB2 klasē...


 

 

 

22.04.2017, tiesnesis Uwe Wehner no Vācijas. Habī gana labs starts, rezultātā 232 punkti, "ļoti labi" un otrā vieta OB2 klasē sešu suņu konkurencē. Habī tiesnesim ļoti patika, bet šī arī bija reize, kad viņa centās un strādāja, cik nu labi tai brīdī varēja.


 

Seminārs Lietuvā 02.04.2017 pie treneres no Krievijas Elenas Ļimonovas. Ļena Habī pazīst kopš paša sākuma, līdz ar to bija vērtīgi atkal satikties un viņai parādīt, kā iet tagad. Gāja švaki, bet, atšķirībā no sacensībām, tas ir labi, ja seminārā parādās problēmas un kļūdas ar ko jācīnās. Atkal bija viena no retajām karstajām dienām šajā gadā un Habis tik elsa un pūta un neko darīt negribēja... Tomēr tieši tas izraisīja diskusijas un pārdomas par "varu - nevaru", "gribu - negribu" un tā pārvarēšanu.


 

 

 

18.03.2017 Ķīpsalas izstādē LKF apbalvoja arī sportistus, atzīmējot 2016.gada sasniegumus. Havanniņa jau otro gadu pēc kārtas ieguva balvu kategorijā "Progress", izcīnot otro vietu starp Latvijas OB sportistiem. Manā uztverē vērtīgākā balva, kamēr vēl nav sasniegts OB3, jo pierāda to, ka suns attīstās, aug un iet uz priekšu. 2015.gada decembrī bija mūsu pirmās sacensības OB1 klasē, bet 2016.gada decembrī jau startējām OB2 un pie tam gana veiksmīgi. Lai nu kāds vēl saka, ka tas nav "grand border" :))))


12.02.2017 OB sacensībās, ko tiesāja 2017.gada Pasaules čempionāta tiesnesis Rudy Cattrysse (Beļģija) mums visām bija ļoti slikti starti. Biju galvenais stjuarts, kura uzdevums ir gan sastādīt laukumu, gan sekot līdzi, lai ringā viss noritētu korekti un operatīvi, droši vien tas lielā mērā noņēma manu uzmanību no suņiem. Bet es labi saprotu, ka tas nav attaisnojums, tas ir tikai izskaidrojums :))) . Habī ieņēma godpilno pēdējo piekto vietu ar 130,5 punktiem bez pakāpes.


 

 

17.12.2016 norisinājās OB sacensības ar svinīgu nosaukumu "Ziemassvētku kauss". Tiesnesis Pēteris Akimovs (Latvija). Habī pirmais pilnais starts OB2 klasē un ļoti veiksmīgs. Laikam nebiju pārmēru sacerējusies un tieši tādēļ daudz kas sanāca labāk kā gaidīju. Goda pjedestāls tāds dīvains, jo nebiju rēķinājusies, ka tur vajadzēs sagrupēties ar abiem suņiem, tomēr, kura vieta kurai ir, saprast var. Tātad Habī 238,5 punkti, "ļoti labi" un attiecīgi 2. vieta no sešiem suņiem.