18.10.23. iesākās ar īstu rudens vētru, kas lauza kokus un atnesa krusu un sniegu. RO sacensības "ISC kauss" notika Zvejniekciemā, kur jūras tuvums stihijai ļāva plosīties ar vēl lielāku spēku. Bet sportisti ir traka tauta, tāpēc par sacensību atcelšanu pat neiedomājās. Sacensības tiesāja K.Lassmann no Igaunijas un nevienam negribējās laist garām iespēju startēt pie citas valsts tiesneša.

Pie šādiem apstākļiem bijām gatavi uz dažādiem pārsteigumiem un tos arī sagaidījām - RO3 klasē 1.vieta Dacei ar borderkolliju Puiku, vienā trasē 90%, otrā 80%, 2.vieta Selgai ar Austrālijas aitu suni Bellu, arī 90% un 80%. Milzīgs prieks un gandarījums par šādos apstākļos parādīto sniegumu un iespēju doties tālāk uz RO4.


 

 

18.10.23. vētrai turpinoties arī RO2 klases laikā, Agnese ar Holandes aitu suni Samuraju devās savā debijas startā šajā klasē. Un Samurajs pierādīja, ka ir īsts cīnītājs, ļoti grūtajos apstākļos nostartējot precīzi un pārliecinoši un ar 80% un 90% nostājoties 3.vietā. Un nu sportistus gaida nākamie izaicinājumi, jo negribas palikt uz vietas un līdz ar to jāapgūst elementi un iešana labajā pusē.


 

 

 

 

16.09.23. Grobiņā RO sacensībās (tiesnese V.Akimova) RO4 klasē startēja Elma un kavalieris Emija. Negāja viegli, Emijas uzmanību novērsa dažādi vējā plandoši objekti, bet Elma cīnījās līdz galam un rezultātā vienā trasē savākti 80% un kopsummā izcīnīta 2.vieta. Tā jau ir, ka sportā jāstrādā ne tikai ar tehnisko pusi, bet tikpat svarīga ir arī suņa spēja savākties dažādos apstākļos un saimnieka prasmes ar to tikt galā. Prieks par Elmas neatlaidību un pacietību to visu darot.


 

 

16.09.23. Grobiņā Elma ar labradoru Lotti pirmoreiz izgāja RO3 klasē. Starts pagaidām ne sevišķi izcils, kas loģiski, pievienojot prasmēm tādu milzīgu "blāķi", kā visu elementu izpildi labajā pusē. Tomēr arī citiem negāja viegli un Lotte aizcīnījās līdz 3.vietai šajās sacensībās. Lieliska dāvaniņa iedvesmai strādāt tālāk.


27.08.23. Limbažos Suņu sporta svētku ietvaros jau 3.gadu norisinājās RO sacensības. Šie sporta svētki ir aktīvu suņu saimnieku ļoti iecienīti, līdz ar to suņu daudz, burzma, skaņas un kustība visapkārt, suņiem nudien nav viegli koncentrēties tik nopietnam darbiņam kā Rally Obedience.

Tomēr sportisti prot savākties un RO3 klasē Selga ar Austrālijas aitu suni Bellu ieguva 3.vietu ar 70%/80%, bet mazā Kavalierīte Emija ar saimnieci Elmu nostartēja izcili un nešaubīgi nostājās 1.vietā ar 90% abās trasēs. Tā nu Emijai ceļš vaļā uz RO4 klasi.

4.vietā palika Dace ar borderkolliju Puiku, līdz ar to mans gandarījums par šīs augstās klases dalībnieku proporciju par labu maniem audzēkņiem vēl jo lielāks.

 


27.08.23. Limbažos Elma startēja arī ar labradoru Lotti, sacenšoties RO2 klasē. Starts ļoti labs, 2.vieta ar 90% abās trasēs. Arī Lottei laiks apgūt iešanu labajā pusē un doties uz RO3.

 

Dace ar Somu Lapzemes suni Sibu 4.vietā, kas, startējot vasarā, ir gana labs sniegums, jo Sibas kažoks un temperaments karstumā rada vēlmi pagulēt un pavērot, nevis čakli darboties. Tomēr izdevās vienoties par pastrādāšanu un rezultātam nav ne vainas.


 

27.08.23. Limbažu RO sacensībās RO1 klasē startēja Agnese ar Holandes aitu suni Samuraju. Samurajam rallijs nudien nav viegla nodarbe, sunim, kuram enerģija lien pa ausīm ārā, smuki tipināt blakus un veikt dažādus sīkus elementus prasa lielu koncentrāciju un paškontroli. Gan Agnese, gan Samurajs lieliski tika galā ar saviem uzdevumiem un rezultātā tika izcīnīta 1.vieta ar izcilu rezultātu - 90% abās trasēs. Izaicinājumi turpinās un jādodas uz RO2.


 

 

29.07.23. noritēja ikgadējās RO sacensības Madonā. Šoreiz ringā bija negaidīti iedzīvotāji - pēc trases uzlikšanas un pirmajiem dalībniekiem nācās konstatēt, ka zemē ir vairāki lapseņu alu caurumi. Par laimi, lapsenes pārmēru neņēma ļaunā mūsu ielaušanos viņu ciematā un nevienu suni nesakoda un nesabiedēja.

Zane ar Kaiju startēja RO3 un pārliecinoši pievārēja trasi ar darbošanos abās "blakus" pusēs, izcīnot 2.vietu ar 90 un 80 procentiem. Līdz ar to RO3 nav vajadzības vairāk uzturēties, jākāpj uz RO4.


 

 

 

29.07.23. Madonas RO sacensībās RO2 klasē startēja Natālija ar borderkolliju Margo. Lai gan iepriekšējās sacensībās bija iegūtas tiesības startēt RO3 klasē, sportistes vēl nejutās gatavas tādam lēcienam un izvēlējās vēlreiz iziet RO2 klasē, kas jau arī nemaz tik viegli nav. Sacensību pieredze vienmēr ir vērtīga, tas vienmēr ir stimuls un motivācija iet uz priekšu un sasniegt vairāk. Starts bija gana veiksmīgs, iegūta 3.vieta ar 80% un 70%.


 

 

 

 

09.07.23. Zane ar Austrālijas aitu suni Kaiju devās uz Talsiem, lai pirmoreiz izmēģinātu spēkus RO3 klasē ar iešanu un elementu veikšanu ne tikai kreisajā, bet arī labajā pusē. Starts (tiesnese V.Akimova) gana veiksmīgs debijai, 1.vieta ar 80% vienā trasē un 70% otrā. Jāstrādā tik tālāk, lai iešana otrā pusē cilvēkam būtu stabila, ir vajadzīgs ne tikai darbs, bet arī laiks, lai šīs zināšanas un prasmes nosēstos.


 

 

 

18.06.23. RO sacensības notika Zaķumuižā, bet āra laukumā, kurš pavisam jauns. Sacensības tiesāja Anu Oks no Igaunijas. Selga ar Austrālijas aitu suni Bellu un Dace ar borderkolliju Puiku debitēja RO3 klasē. Starti šoreiz vēl taustīgi, bez izcilības, tomēr tas "pīrāgs" tika nogaršots un gandarījums iegūts. Nelielā konkurencē abi sporta pāri uzkāpa arī uz goda pjedestāla, attiecīgi ieņemot 2. un 3.vietu. Abiem suņiem vienā trasē 80%, kas jau pavisam labs rezultāts.


 

 

23.04.23. notika RO sacensības jaunā vietā, Zvejniekciemā, zirgu treniņlaukumā (tiesneši L.Zutere un Z.Zvirbule). Natālija ar borderkolliju Margo startēja RO2 klasē un, iegūstot vienā trasē 90%, otrā 80% ierindojās 3.vietā. Līdz ar to vārti vaļā uz RO3 klasi.


 

 

19.02.23. Dino Arēnā noritēja Rally Obedience sacensības (tiesnese I.Popjonoka). Zane ar Austrālijas aitu suni Kaiju startēja RO2 klasē un, iegūstot tādu punktu skaitu, kas abās trasēs sastādīja 90% , nokļuva uz pjedestāla augstākā pakāpiena, izcīnot 1.vietu. Līdz ar to RO2 ir pieveikts un jādodas tālāk uz RO3, kas salīdzinoši ir daudz sarežģītāks un tāpēc arī interesantāks.

 

Šajās pašās sacensībās Dace ar borderkolliju ieguva 3.vietu, arī iegūstot abās trasēs 90% un saņemot atļauju doties tālāk uz RO3.


 

 

19.02.23. Dino Arēnā Rally Obedience sacensībās ringā izgāja arī Dace ar Eirāzieti Dance, kuras startēja kucēnu klasē. Un nostartēja lieliski, iegūstot pirmo vietu ar 90% abās trasēs. Treniņos gāja visādi, līdz ar to vēl lielāks prieks, ka Daces pacietība un apņēmība atmaksājās un nemaz ne vieglos apstākļos izdevās laba sadarbība un līdz ar to neizpalika arī labs rezultāts.


 

 

18.02.23. Dino Arēnā Obedience sacensībās piedalījās Zane ar greihaundu Oro (tiesnese I.Popjonoka). Dāmas startē nacionālajā klasē un dara to ar milzīgu entuziasmu, Zanes apņēmība ir tiešām apbrīnojama, jo greihaundi nudien nav tie suņi, kurus cilvēki uzņemas ieinteresēt un apmācīt šajā sporta veidā. Godīgi iegūta otrā vieta un gandarījums par paveikto gan sportistēm, gan trenerim.


18.12.22. Zaķumuižā norisinājās šī gada pēdējās sacensības Obedience rallijā ISC Ziemassvētku kauss (tiesneses V.Akimova un Z.Zvirbule). RO1 klasē Zane ar Austrālijas aitu suni Kaiju atkal nostartēja spoži, izcīnot 1.vietu ar 336 punktiem, kas sastāda 90%. Arī šoreiz uz goda pjedestāla vieta tika dalīta ar "klasesbiedrenēm" Daci un Somu lapzemes suni Sibu - 2.vieta ar 335 punktiem, kas arī ir 90%. Līdz ar to bez variantiem abiem sporta pāriem jādodas uz RO2, lai, uzstādot sev jaunus izaicinājumus, kāptos pa meistarības kāpnēm uz augšu.


 

 

Šajās pašās sacensībās 18.12.22. Zaķumuižā Elma ar kavalierīti Emiju pirmo reizi startēja RO2 klasē. Un, neskatoties uz treniņu iztrūkumu objektīvu iemeslu dēļ, starts izdevās absolūti lielisks - sportistes, izcīnot 1.vietu ar 380 punktiem un abās trasēs salasot 90%, ieguva iespēju doties uz RO3. To arī darīsim!


 

 

09.10.22 ISC 30 gadu jubilejas kausa sacensībās RO Ādažos RO1 klasē bija īpašs prieks skatīties apbalvošanu. Pieveicot igauņu tiesneses Karin Lassmann sarežģītās trases, Zane un Austrālijas aitu suns Kaija ieguva 1.vietu ar 353 punktiem (90% abās trasēs) un Dace ar Somu lapzemes suni Sibu - 3.vietu ar 345 punktiem (arī 90% abās trasēs).


 

 

 

 

03.09.22. tiesneša Pētera Akimova vadībā notika ISC rīkotais BH jeb suns - kompanjons tests. Liels prieks par Aiju un Vācu aitu suni Zevu par skaisti nokārtotu testu un pirmo soli lielu plānu realizācijas virzienā.


 

28.08.22. Limbažu suņu un saimnieku sporta dienas ietvaros risinājās arī RO sacensības, ko tiesājām uz pusēm ar Zaigu Zvirbuli. Diena bija padevusies neganti karsta un saulaina, kas, protams, ietekmēja startējošos, uzliekot papildus slodzi pārkarsušajām smadzenēm. Agnese ar Holandes aitu suni Samuraju kucēnu klasē izcīnīja 3.vietu, izturot garu un karstu dienu, un demonstrējot spēju savākties brīdī, kad tas svarīgi.


28.08.22. RO1 klasē absolūti lieliski nostartēja Elma un kavalierītis Emija. Šķita, ka mazā, ņiprā Emija vispār nejūt neganto karstumu un saules dedzinošos starus. Neapstrīdama 1.vieta lielā konkurencē.

2.vietā Agnese ar Holandes aitu suni Nokki, kurām pamatnodarbe ir pavisam cita un rallijs "pieķerts" krāsainākai dzīvei un dažu tieši ar ralliju nesaistītu problēmu risināšanai. Līdz ar to prieks, ka blakus ilgtermiņa mērķiem ir gandarījums arī par sacensībās sasniegto.


 

28.08.22. RO sacensībās Zane ar vipetu Liru izmēģināja spēkus RO3 klasē, kuras lielākā grūtība ir blakus iešana un dažādu uzdevumu veikšana, sunim esot labajā pusē. Lielajā karstumā Lira spēja savākties šīm dīvainajām izdarībām un dāmas ieguva 2.vietu, savācot 80%, kas dod kvalifikāciju šajā klasē.


 

Paralēli RO aktivitātēm, čaklie sportisti mēģina ielauzīties arī pavisam grūtajā Obedience sportā. 29.05.22. Zane ar greihaundu Oro un Selga ar Austrālijas aitu suni Bellu izmēģināja spēkus OB nacionālajā klasē tiesneses Irinas Popjonokas (Latvija) acu pavadītas. Lai arī punktu skaits nav izcils, šai sportā jau iziešana ringā vien ir varonība un prieks par paveikto ir redzams dāmu sejās, stāvot uz goda pjedestāla. Selga ar Bellu - 3.vieta ar 141 punktu, Zane ar Oro - 1.vieta ar 187 punktiem.


 

 

Selga ar Austrālijas aitu suni savā pirmajā startā RO2 klasē devās kaimiņzemē Lietuvā (tiesnese Anu Oks no Igaunijas). Rezultāts iepriecinošs - 3.vieta un pirmā kvalifikācija nākamajā klasē iegūta.


 

 

Pirmās 2022.gada sacensības notika 23.01. Dino Zoo Arēnā igauņu tiesneses Anu Oks vadībā. Kucēnu klasē, nostartējot ļoti pārliecinošo, Elma ar labradoru Lotti izcīnīja 1.vietu ar 308 punktiem, abās trasēs 90%.


 

 

23.01.22. Ro sacensībās Dino zoo Arēnā RO1 klasē Selga ar Austrālijas aitu suni Bellu ieguva 3.vietu ar 341 punktu, abās trasēs sasniedzot 90%. Ar to arī šī sporta pāra starti RO1  beidzas, ir jāiet tālāk.


 

 

 

2021.gada 5.septembrī notika Limbažu sporta svētki, kuru programmā bija arī Rally Obedience sacensības. Tiesāju es un milzīgs prieks par Daci, kas ar savu pusgadu veco Somu Lapzemes suni Sibu kucēnu klasē izcīnīja pirmo vietu ar lielisku rezultātu. Konkurence bija gana liela, lai tas patiešām būtu vēl lielāka prieka vērts rezultāts.


 

 

 

2021.gada 12.jūlijā trakā karstumā norisinājās Rally Obedience sacensības Madonā. Tiesāju es, tās arī bija manas pirmās sacensības tiesneša statusā. Ina ar Austrālijas aitu suni Vengo RO2 klasē savāca 334 punktus un palika otrie. Sacensības tiešām bija ekstrēmas dēļ karstuma, tādēļ kā uzvarētāji varēja justies visi.


 

 

 

2021.gada 23.maijā Ādažos Rally Obedience sacensībās Alīna ar savu Pārsona rasela terjera kucēnu Troju izcīnījā 3.vietu ar 339 punktiem. Lielākais prieks par foršu uzvedību svešā vietā starp svešiem suņiem un cilvēkiem. Kucēniem sacensības daudz vairāk ir vispārējs pārbaudījums, nekā tikai sports. Ceru, ka Trojs vēl parādīs uz ko spējīgs.


 

 

2021.gada 23.maija sacensībās Alīna startēja arī ar savu vecāko suni asspalvaino Džeka rasela terjeru Skaju un RO3 klasē piekāpās tikai Keliņai, izcīnot 2.vietu ar ļoti labu rezultātu 420 punkti, 90% abās trasēs. Pati Alīna izteicās, ka nebija ticējusi, ka kādreiz tik tālu tiks, bet te nu ir fakts un Skajs patiešām sevi ir pierādījis kā lielisks paklausības sporta kompanjons.


 

 

 

2021.gada 22.maijā Salaspilī noritēja Obedience sacensības, tiesnese I.Popjonoka. Ina ar Austrālijas aitu suni Vengo devās savā pirmajā startā, kurā izdevās izcīnīt 3.vietu, savācot 148p., kas sastāda pakāpi "ļoti labi". Pēc milzīgas pauzes jebkurš starts ir grūts, tāpēc vēl jo vairāk prieks, ka veiksmīgi.


 

 

 

 

2020.gada 8.novembrī pēdējā brīdī pirms garas pauzes, kuras laikā nekas nenotika, Ina ar Austrālijas aitu suni Vengo nokārtoja BH-VT (suns - kompanjons) testu, tiesnesis P.Akimovs. Tests noritēja Krogsilā, Vācu aitu suņu kluba rīkots, attiecīgi arī ļoti nopietnā kompānijā. Nu Vengo ir īsts kompanjons un jākaļ jauni sporta plāni.


 

 

2020.gada 13.septembrī Rally Obedience sacensībās Krogsilā Margarita ar korgiju Bertu RO1 klasē, startējot pirmo reizi, izcīnīja 3.vietu un salasīja 90%, iegūstot iespēju jau uzreiz doties tālāk uz RO2.


 

 

 

2020.gada 19.jūlijā notika rallija sacensības Grobiņā. Vairāki mani audzēkņi mēroja tālo ceļu un milzīgs prieks par Alīnas un Skaja sasniegumu, pirmo reizi startējot RO-2 klasē pietiekoši nopietnā konkurencē izcīnīt 2.vietu, tas ir lieliski. Punktu summa ļoti laba 368, pirmā trase 90% (kas dod teorētisku iespēju doties uz RO03), otrā trase 80%. Priecājos un lepojos ar lieliskiem, čakliem un gudriem audzēkņiem :) .


 

4.07.2020 notika Inter Sport canis rīkots BH/VT jeb suns - kompanjons eksāmens. Esmu nenormāli lepna, jo šo eksāmenu nokārtoja Zane ar greihaundu Oro. Greihaunds nudien nepieder pie tām šķirnēm, kuras tiek apmācītas paklausībā tik augstā līmeni un esmu pilnīgi pārliecināta, ka Latvijā tas ir vienīgais šīs šķirnes pārstāvis, kam tāds statuss ir. Un arī plašākā mērogā nedomāju, ka daudz greihaundu saimnieki ar kaut ko tādu var lepoties. Zane ir supersaimnieks un iegulda ļoti daudz darba, lai ar kurtu šķirņu pārstāvjiem varētu gan startēt rallijā, gan rāpties vēl kur augstāk. No sirds apsveicu!


 

 

 

Pēc ilgas pauzes 07.06.2020 atkal notika Rallija sacensības. Sportisti mazliet "ierūsējuši", grūti gāja un laiks arī nelutināja, bet īpašs prieks par Alīnu un asspalvaino Džeka rassela terjeru Skaju, kas RO-1 abās trasēs sapelnīja 90% punktu un droši dodas uz RO-2. Konkurence bija blīva, jo pat ar tik labu rezultātu sporta pāris palika ceturtie. Bildē es ar visiem saviem tās dienas drosminiekiem.


 

 

 

15.12.2019 ziemas sacensībās mana audzēkne Laila ar abiem suņiem nostartēja ļoti labi. Baltais Vesthailendas terjers Kiwi RO-1 klasē palika trešais ar 324 punktiem un 90% vienā trasē, 80% otrā trasē. Teorētiska iespēja pārvākties uz RO-2.


 

 

Tajās pašās 15.12.2109. sacensībās Laila ar šeltiju Mango neoficiālajā kucēnu klasē palika otrie. Mango "karjera" šai sporta nu ir pārliecinoši atklāta :) .


 

 

 

25.05.2019. pie Vācijas tiesneša Uwe Wehner startēja mani audzēkņi Margarita un Velsas korgijs kārdigans Berta. OB-1 klasē dāmas ieguva 1.vietu un pakāpi "teicami", kas nozīmē to, ka viennieks patiešām ir stabils un jāiet tālāk. Tiesnesim šis sporta pāris bija absolūts favorīts un arī visiem citiem strādājošs korgijs izraisa smaidu un sajūsmu. Dodamies tālāk :) .


 

 

01.05.2019 vienā klasē ar Keli startēja arī mani audzēkņi Daiga un lendzīrs Alise. Startēja ļoti labi, ieguva 2.vietu no 4 dalībniekiem ar 190 punktiem 1.trasē un 181punktiem otrajā trasē, kas abās trasēs deva 80%. Iešana labajā pusē ar dažādiem manevriem galīgi nav viegla, tāpēc prieks par čakliem audzēkņiem, kas to apguvuši un spēj labi parādīt arī sacensībās.


 

 

 

16.03.2019 devāmies uz Igauniju, Maardu, kur norisinājās OB sacensības. Tiesnese Anu Oks no Igaunijas, pārējie dalībnieki arī no Igaunijas. Margarita ar korgiju kardiganu Bertu lieliski nostartēja OB-1 klasē, ieņēma vidējo 2.vietu, bet tas šoreiz nav svarīgākais. Svarīgākais ir tas, ka starts ļāva savākt 261,5 punktus, kas sastāda atzīmi "teicami". Ceļš uz OB-2 ir vaļā, darba, protams, daudz, bet to tad var darīt neiespringstot, ka vēl jāsavāc teicami pirmajā klasē. Kad sportistes būs gatavas, tās nekavējoties varēs doties uz otro klasi.


 

 

2019.gada pirmās sacensības norisinājās Ķengaraga angārā 10.02.2019. Tās bija pirmās Kucēnu klasē startējošajiem Alīnai un asspalvainajam Džeka rasela terjeram Skais. Un ļoti veiksmīgas - 3.vieta ar 80% punktu skaitu abās trasēs. Šis pāris ir mērķtiecīgs un azartisks, tādēļ es ticu, ka tas ir tikai sākums.


 

 

 

16.12.18. Ķengaraga angārā norisinājās RO sacensības Ziemassvētku kauss, kuras tiesāja S.Zolotņikova no Igaunijas. Tajās lieliski gāja maniem Vidzemes sportistiem. Un, tā kā kopš iepriekšējām sacensībām ne reizi nebiju ar viņiem strādājusi, no šī brīža jutīšu gan līdzi, bet neuzskatīšu, ka tie ir mani nopelni, ka panākumi un izaugsme ir tik redzami. Viņi nu paši ir izauguši gana lieli un gudri un savas lieliskās treneres Ilzes Zvaigznes vadībā turpinās ceļu uz virsotnēm. No sirds priecājos, ka cilvēki no tāliem Vidzemes nostūriem ir gatavi ieguldīt, censties un strādāt un parādīt, ka ne tikai galvaspilsētā vien sports ar suņiem ir augstā līmenī. Maza kolāža no visiem sasniegumiem un lai labi iet arī turpmāk!

RO-1 (8 suņi): Aldis un kadebo Bora 1.vieta, 337 punkti.

Ilze un kadebo Zorro 2.vieta, 335 punkti;

RO - 2 (5 suņi): Ieva un Stafordšīras bulterjers Čarlija 2.vieta, 363 punkti.

Bērnu klase (4 suņi): Ievas meita Lizete ar Čarliju 1.vieta, 357 punkti.


 

 

 

 

 

 

 

RO sacensības Ziemassvētku kauss 16.12.18., tiesnese S.Zolotņikova (Igaunija). Daiga un lendzīrs Alise pirmo reizi startēja RO-3 klasē. Un ļoti veiksmīgi - 1.vieta trīs suņu konkurencē ar 399 punktiem un vienā trasē arī 90%. Grūta vieta, grūta klase, bet sportistes ir malaces, savācās un nostartēja tiešām labi.


 

 

 

RO Ziemassvētku kauss 16.12.18 Ķengaraga angārā, tiesnese S.Zolotņikova (Igaunija). RO - 0 klasē mani audzēkņi Ina un Austrālijas aitu suns Vengo 5 suņu konkurencē izcīnīja 2.vietu ar 346 punktiem, savācot 90% abās trasēs. Nākamgad jau uz RO-1 gan nolikuma maiņas dēļ, gan tādēļ, ka nav ko niekoties, šis pāris ir gatavs doties uz priekšu. (Bilde tumšajā angārā nav diez ko kvalitatīva, bet fakts redzams :) ).


 

 

 

Sacensības 03.11.2018., rudenīgā, bet pietiekami labā dienā, lai tās varētu notikt laukumā. Daigas un Alises, domājams, pēdējais starts RO-2 klasē, 1.vieta ar 362 punktiem un vienā trasē arī 90%, tāpēc patiešām jādomā par došanos tālāk uz RO-3.


 

 

 

03.11.2018 ļoti priecīga diena maniem Vidzemes audzēkņiem Inesei un Flērai, kas RO-0 klasē nostartēja lieliski, izcīnīja 2.vietu un savāca 308 punktus, vienā trasē pārvarot arī 90% barjeru. Beidzot būs pavisam droša sajūta, ka dāmas ir gatavas savam pirmajam iznācienam RO-1 klasē.


 

 

Ražīgas sacensības mūsu komandai bija 08.09.2018. Gandrīz katrā klasē kāds ieņēma godalgotas vietas un arī tie, kam mazliet pietrūka, startēja pat ļoti labi. RO-0 klasē Evija un ka-de-bo Carmen  ar 342 punktiem, savācot 90% abās trasēs ieguva 2.vietu. Suns progresē riktīgi strauji un saimniece ir apņēmības pilna doties tālāk. Un tas ļoti iepriecina trenerus, gan mani kā rallija treneri, gan Evijas un Carmen pastāvīgo treneri Ilzi Zvaigzni.


 

 

 

 

 

 

 

RO-1 klasē 08.09.2018 sacensībās Evija startēja ar savu otru suni labradoru Tori un arī ļoti veiksmīgi izcīnīja 3.vietu ar 329 punktiem un vērtīgajiem 90%, kas ļauj sportistiem pāriet uz RO-2 klasi. Toris no "ēzelīša Iā" kļuvis par īstu sportistu :) .


 

 

 

Tai pašā 08.09.2018 Ro-2 klase bija ļoti veiksmīga. Ieva ar Čarliju 2.vietā ar 332 punktiem, Daiga ar Alisi 3.vietā ar 330 punktiem un Aija ar Nerro 4.vietā ar 324 punktiem. Labi starti, jāsāk domāt par došanos tālāk uz salīdzinoši grūto RO-3 klasi.


 

 

 

Un te 08.09.2018. arī pirmais Ingas un Lenijas starts RO-3 klasē. Piņķerīgās pušu maiņas un darbs pie labās kājas izrādījās pieveicami un jau šajās pirmajās sacensībās abas dāmas ieņēma 2.vietu ar 361 punktu. 90% pagaidām neizdevās savākt, bet nav jau arī kur steigties, tepat vēl jāuzkavējas, jo RO-4 Latvijā pagaidām nenotiek.


 

 

09.06.2018 RO sacensības notika Daugavpilī. Neskatoties uz lielo attālumu, tur paviesojās divi mani rallija audzēkņu pāri un abi arī ieņēma godalgotas vietas RO-1 klasē. Daiga un Alise ar 341 punktu palika otrās, dodot pirmo vietu Ievai ar Čārliju, kas pārstāv manu Vidzemes gvardi un kuras abās trasēs kopā sapelnīja 352 punktus no 360 iespējamiem. Nav ko sēdēt vienniekā, jādodas tālāk.


 

 

 

01.05.2018 saulainas RO sacensības, kurās Inga ar Leniju, izcīnot 2.vietu RO-2 klasē, savāca pēdējos trūkstošos 90%, lai būtu jāpāriet uz RO-3. Likumsakarīgi, lai arī mazliet biedējoši, ka jāpievēršas darbam ne tikai kreisajā pusē, bet arī labajā, tāpat daudzveidīgajām pušu maiņām un vēl garākai trasei. Lai veicas!


 

 

 

01.05.2018 sacensībās veiksmīgs starts maniem Valmieras audzēkņiem Aijai un Nerro, RO-1 klasē beidzot tiekot pie 90% ar iespēju pāriet uz RO-2, kam sportisti morāli jau sen gatavi. Pie viena arī balvas un apsveikumi par godīgi nopelnīto 3.vietu.


24.03.2018 notika Rally Obedience sacensības Valmierā (tiesnese Vladislava Akimova). Startēja liels pulks manu audzēkņu, ņemot vērā, ka Valmiera ir mana "Rallija pilsēta" un es palīdzu apgūt šo sporta veidu Ilzes Zvaigznes paklausības skolas audzēkņiem. No 26 dalībniekiem puse bija manējā un neizpalika arī panākumi.

Valmieras audzēkne Inga ar labradoru Leniju pirmo reizi startēja RO2 jeb Atklātajā klasē, kurā ir gan jaunas zīmes, gan uzdevumu apgrūtina tas, ka ringā līdzi nedrīkst būt kārumi, jāstrādā tikai ar balsi un žestiem. Izdevās pat ļoti labi un tika izcīnīta 2.vieta no 3 suņiem ar ļoti labu punktu summu 364 (abās trasēs savākti 90% no iespējamā punktu skaita). Nākamreiz jau būs vieglāk, jo tieši šī pāreja uz bezkārumu startu ir grūtākais punkts, kam jātiek pāri. 


 

Valmieras sacensībās Daiga un lendzīrs Alise pirmo reizi startēja RO1 klasē. Atšķirībā no Debitantu jeb RO0 klases, šeit kārumus drīkst izsniegt tikai atsevišķos trases punktos un arī ejot no stacijas uz staciju kārumi rātni guļ somiņā, nevis rokā. Sacensību zālīte bija ļoti maza, tā vēl apgrūtinot startu tik lielam sunim kā lendzīram. Bet dāmas lieliski tika galā ar šo uzdevumu un jau pirmajās sacensībās kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, iegūstot 1.vietu 9 suņu konkurencē ar 340 punktiem, abās trasēs salasot 90% no iespējamā punktu skaita. Lielisks sākums, ja tāds būs arī turpinājums, ļoti strauji būs jādodas uz nākamo klasi. Bet tāds jau arī ir mērķis!


 

 

Šajās sacensībās uz goda pjedestāla mani rallija audzēkņi stāvēja visās klasēs (nu tikai bērnu klasē ne). RO0 Valmieras pārstāves Dārta un rotveileru meitene ar mājas vārdu Persiks - pie tam Persiks bija jaunākā sacensību dalībniece, viņai ir tikai 8 mēneši - 13 suņu konkurencē izcīnīja 2.vietu ar 315 punktiem, abās trasēs salasot 80% no iespējamā punktu skaita. Lielisks sākums, šis sporta pāris noteikti sasniegs daudz un ne tikai RO vien.


 

Rally obedience 2018.gada pirmajās sacensībās 28.01. Valmiera atkal tika kupli pārstāvēta. Vairākums no šiem suņiem praktiski nekad nav bijuši angāros, kur nu vēl strādājuši. Uzrīkojām treniņu Zaķumuižas angārā, bet Ķengaraga angārs ir daudz tumšāks, šaurāks un drūmāks. Par laimi, visi suņi saprata, kāpēc ir atbraukuši, sekmes bija dažādas, bet globāli ar katrām sacensībām viss kolektīvs rāpjas uz augšu. Lielākais prieks par kārtējo Ingas un Lenijas labo startu, RO1 klasē (tiesnese Irina Popjonoka, Latvija) 3.vieta ar 326 punktiem un, tā kā jau 4 trases ar 90%, bez variantiem ir jāpāriet uz nākamo klasi un jāstartē RO2. Tik uz priekšu, tik uz augšu!


 

 

Rallija sacensībās 28.01.2018 Rīgas gvardi (vai arī Bauskas - kā uz to skatās) šoreiz pārstāvēja tikai Daiga un lendzīrs Alise. Un ļoti veiksmīgi - RO0 klasē 16 sportistu konkurencē 2.vieta ar 327 punktiem. Debitantos nav noteikumu, ka noteikti jāiet tālāk, bet plāni ir un tālāk mēs noteikti iesim :). Alise ir lielisks darba suns, kam paveicies arī ar saimnieci, līdz ar to ir pilnīgi skaidrs, ka būs arī citas klases un citas nodarbes. 


 

 

 

22.10.2017 Rally obedience sacensībās piedalījās veseli 7 pārstāvji no Valmieras. Viņu trenere ir Ilze Zvaigzne, bet es palīdzu apgūt tieši ralliju. RO-1 jeb Iesācēju klasē (tiesnese Vladislava Akimova) otro vietu 335 punktiem (90%) ieguva Inga ar labradoru Leniju. Prieks par to, ka šis sporta veids iegūst popularitāti arī reģionos un prieks par Ingas panākumu lielā 11 sportistu konkurencē.


 

 

 

 

Šajās pašās 22.10.2017 Rally obedience sacensībās RO-0 jeb kucēnu/debitantu klasē (tiesnese Zaiga Zvirbule), mani audzēkņi Daiga un lendzīrs Alise ļoti lielā 22 dalībnieku konkurencē izcīnīja otro vietu ar 353 punktiem, kas sastāda 90% no iespējamā punktu skaita. Dubults prieks par audzēkņu sasniegumiem un par vēl viena lendzīra aktivitātēm sportā.


 

 

14.10.2017 mani audzēkņi Margarita un korgijs kardigans Berta nokārtoja BH (suns - kompanjons) testu. Bija "superīgi" laikapstākļi, kad lietus lija kā no dušas un arī temperatūru vairs par vasarīgu nenosauksi... Berta bija viena no pāris suņiem, kas nogulēja garo (apmēram 10 minūtes) BH izturību, kamēr strādā pāra otrs suns. Arī blakus iešana bija laba un pie veikala Berta uzvedās kā īsts varonis, kas aukstajā dušā sagaida savu saimnieku bez bļaustīšanās vai kādām citām sūdzībām. Esmu ļoti lepna par godīgi nopelnītajiem 54 punktiem no 60 iespējamiem!


 

 

 

23.09.2017 OB sacensībās (tiesnesis Jozef Olearcin, Slovākija) Margarita un korgijs kardigans Berta godalgotu vietu OBnac.klasē neieguva, tomēr starts bija pietiekami labs, lai savāktu atzīmi "teicami" un tas nozīmē to, ka viņas var pāriet uz OB1, ja tāda vēlme ir. Vēlme noteikti ir, jāstrādā tik...


 

 

 

06.08.2017 Rally obedience sacensībās RO-0 jeb debitantu klasē (tiesnese Vladislava Akimova) otro vietu ieguva Inga ar labradoru Leniju. Ingas galvenā trenere ir Ilze Zvaigzne (Valmiera), savukārt es viņus pamazām iepazīstinu ar šo sporta veidu un palīdzu to apgūt. Līdz ar to esmu ļoti priecīga par Ingas veiksmīgo debiju sacensībās Rīgā.


 

 

04.06.2017 sacensībās Grobiņā (tiesnese Vladislava Akimova) mani audzēkņi Margarita un korgijs kardigans Berta OBnac. klasē 9 suņu konkurencē ieguva 3.vietu ar 157 punktiem, pakāpe "ļoti labi". Apstākļi bija grūti, negaidīts karstums un ļoti sarežģīts laukums ar asu zāli, kas īpaši traucēja maziem suņiem. Tomēr "mazie suņi" parādīja, ka spēj savākties arī tādos apstākļos un  nodemonstrēja gana pieņemamu līmeni.


 

 

 

 

12.02.2017 OB sacensībās (tiesnese Irina Popjonoka, Latvija) OBnac.klasē mani audzēkņi Margarita un korgijs kardigans Berta ar 165,5 punktiem, "ļoti labi", ieguva pirmo vietu četru suņu konkurencē. Priecājos ļoti, jo tas ir viņu pirmais starts un iziet vispār - tas nav viegli. Labs pirmais starts ir motivācija un kas trenerim var būt labāks par motivētu audzēkni...