24.03.2018 notika Rally Obedience sacensības Valmierā (tiesnese Vladislava Akimova). Startēja liels pulks manu audzēkņu, ņemot vērā, ka Valmiera ir mana "Rallija pilsēta" un es palīdzu apgūt šo sporta veidu Ilzes Zvaigznes paklausības skolas audzēkņiem. No 26 dalībniekiem puse bija manējā un neizpalika arī panākumi.

Valmieras audzēkne Inga ar labradoru Leniju pirmo reizi startēja RO2 jeb Atklātajā klasē, kurā ir gan jaunas zīmes, gan uzdevumu apgrūtina tas, ka ringā līdzi nedrīkst būt kārumi, jāstrādā tikai ar balsi un žestiem. Izdevās pat ļoti labi un tika izcīnīta 2.vieta no 3 suņiem ar ļoti labu punktu summu 364 (abās trasēs savākti 90% no iespējamā punktu skaita). Nākamreiz jau būs vieglāk, jo tieši šī pāreja uz bezkārumu startu ir grūtākais punkts, kam jātiek pāri. 


 

Valmieras sacensībās Daiga un lendzīrs Alise pirmo reizi startēja RO1 klasē. Atšķirībā no Debitantu jeb RO0 klases, šeit kārumus drīkst izsniegt tikai atsevišķos trases punktos un arī ejot no stacijas uz staciju kārumi rātni guļ somiņā, nevis rokā. Sacensību zālīte bija ļoti maza, tā vēl apgrūtinot startu tik lielam sunim kā lendzīram. Bet dāmas lieliski tika galā ar šo uzdevumu un jau pirmajās sacensībās kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, iegūstot 1.vietu 9 suņu konkurencē ar 340 punktiem, abās trasēs salasot 90% no iespējamā punktu skaita. Lielisks sākums, ja tāds būs arī turpinājums, ļoti strauji būs jādodas uz nākamo klasi. Bet tāds jau arī ir mērķis!


 

 

Šajās sacensībās uz goda pjedestāla mani rallija audzēkņi stāvēja visās klasēs (nu tikai bērnu klasē ne). RO0 Valmieras pārstāves Dārta un rotveileru meitene ar mājas vārdu Persiks - pie tam Persiks bija jaunākā sacensību dalībniece, viņai ir tikai 8 mēneši - 13 suņu konkurencē izcīnīja 2.vietu ar 315 punktiem, abās trasēs salasot 80% no iespējamā punktu skaita. Lielisks sākums, šis sporta pāris noteikti sasniegs daudz un ne tikai RO vien.


 

Rally obedience 2018.gada pirmajās sacensībās 28.01. Valmiera atkal tika kupli pārstāvēta. Vairākums no šiem suņiem praktiski nekad nav bijuši angāros, kur nu vēl strādājuši. Uzrīkojām treniņu Zaķumuižas angārā, bet Ķengaraga angārs ir daudz tumšāks, šaurāks un drūmāks. Par laimi, visi suņi saprata, kāpēc ir atbraukuši, sekmes bija dažādas, bet globāli ar katrām sacensībām viss kolektīvs rāpjas uz augšu. Lielākais prieks par kārtējo Ingas un Lenijas labo startu, RO1 klasē (tiesnese Irina Popjonoka, Latvija) 3.vieta ar 326 punktiem un, tā kā jau 4 trases ar 90%, bez variantiem ir jāpāriet uz nākamo klasi un jāstartē RO2. Tik uz priekšu, tik uz augšu!


 

 

Rallija sacensībās 28.01.2018 Rīgas gvardi (vai arī Bauskas - kā uz to skatās) šoreiz pārstāvēja tikai Daiga un lendzīrs Alise. Un ļoti veiksmīgi - RO0 klasē 16 sportistu konkurencē 2.vieta ar 327 punktiem. Debitantos nav noteikumu, ka noteikti jāiet tālāk, bet plāni ir un tālāk mēs noteikti iesim :). Alise ir lielisks darba suns, kam paveicies arī ar saimnieci, līdz ar to ir pilnīgi skaidrs, ka būs arī citas klases un citas nodarbes. 


 

 

 

22.10.2017 Rally obedience sacensībās piedalījās veseli 7 pārstāvji no Valmieras. Viņu trenere ir Ilze Zvaigzne, bet es palīdzu apgūt tieši ralliju. RO-1 jeb Iesācēju klasē (tiesnese Vladislava Akimova) otro vietu 335 punktiem (90%) ieguva Inga ar labradoru Leniju. Prieks par to, ka šis sporta veids iegūst popularitāti arī reģionos un prieks par Ingas panākumu lielā 11 sportistu konkurencē.


 

 

 

 

Šajās pašās 22.10.2017 Rally obedience sacensībās RO-0 jeb kucēnu/debitantu klasē (tiesnese Zaiga Zvirbule), mani audzēkņi Daiga un lendzīrs Alise ļoti lielā 22 dalībnieku konkurencē izcīnīja otro vietu ar 353 punktiem, kas sastāda 90% no iespējamā punktu skaita. Dubults prieks par audzēkņu sasniegumiem un par vēl viena lendzīra aktivitātēm sportā.


 

 

14.10.2017 mani audzēkņi Margarita un korgijs kardigans Berta nokārtoja BH (suns - kompanjons) testu. Bija "superīgi" laikapstākļi, kad lietus lija kā no dušas un arī temperatūru vairs par vasarīgu nenosauksi... Berta bija viena no pāris suņiem, kas nogulēja garo (apmēram 10 minūtes) BH izturību, kamēr strādā pāra otrs suns. Arī blakus iešana bija laba un pie veikala Berta uzvedās kā īsts varonis, kas aukstajā dušā sagaida savu saimnieku bez bļaustīšanās vai kādām citām sūdzībām. Esmu ļoti lepna par godīgi nopelnītajiem 54 punktiem no 60 iespējamiem!


 

 

 

23.09.2017 OB sacensībās (tiesnesis Jozef Olearcin, Slovākija) Margarita un korgijs kardigans godalgotu vietu OBnac.klasē neieguva, tomēr starts bija pietiekami labs, lai savāktu atzīmi "teicami" un tas nozīmē to, ka viņas var pāriet uz OB1, ja tāda vēlme ir. Vēlme noteikti ir, jāstrādā tik...


 

 

 

06.08.2017 Rally obedience sacensībās RO-0 jeb debitantu klasē (tiesnese Vladislava Akimova) otro vietu ieguva Inga ar labradoru Leniju. Ingas galvenā trenere ir Ilze Zvaigzne (Valmiera), savukārt es viņus pamazām iepazīstinu ar šo sporta veidu un palīdzu to apgūt. Līdz ar to esmu ļoti priecīga par Ingas veiksmīgo debiju sacensībās Rīgā.


 

 

04.06.2017 sacensībās Grobiņā (tiesnese Vladislava Akimova) mani audzēkņi Margarita un korgijs kardigans Berta OBnac. klasē 9 suņu konkurencē ieguva 3.vietu ar 157 punktiem, pakāpe "ļoti labi". Apstākļi bija grūti, negaidīts karstums un ļoti sarežģīts laukums ar asu zāli, kas īpaši traucēja maziem suņiem. Tomēr "mazie suņi" parādīja, ka spēj savākties arī tādos apstākļos un  nodemonstrēja gana pieņemamu līmeni.


 

 

 

 

12.02.2017 OB sacensībās (tiesnese Irina Popjonoka, Latvija) OBnac.klasē mani audzēkņi Margarita un korgijs kardigans Berta ar 165,5 punktiem, "ļoti labi", ieguva pirmo vietu četru suņu konkurencē. Priecājos ļoti, jo tas ir viņu pirmais starts un iziet vispār - tas nav viegli. Labs pirmais starts ir motivācija un kas trenerim var būt labāks par motivētu audzēkni...