apmācību treneris un kinologs uzskatu, ka apmācība ir ne tikai vajadzīga un noderīga – tas ir arī lieliski ar suni kopā pavadīts laiks, emocijas, prieks un gandarījums par paveikto. Suns var būt ļoti gudrs, bet, ja šī gudrība nebūs ievirzīta mums vēlamā gultnē – mēs par to priecīgi nebūsim. Kopdzīve ar suni sākas no brīža, kad to izvēlamies, bet tālākais ceļš uz savstarpēju saprašanos un ērtu kopdzīvi ved caur apmācību, kurā mācās abi – cilvēks mācās izteikt savas vēlmes sunim saprotamā valodā un saprast, ko suns grib pateikt cilvēkam, suns mācās saprast, ka ir prasības un tās jāievēro.

PRINCIPI

Pozitīva pieeja ir mans darba princips - tas motivē suni klausīt un padara apmācības procesu priecīgu un interesantu kā saimniekam, tā sunim.

Apmācību uzsākot, noteikti nepieciešamas individuālās nodarbības. Tajās izrunājam visus ar audzināšanu un kopdzīvi saistītos jautājumus, strādājam pie kontakta veidošanas un paklausības elementu pamatbāzes apgūšanas mierīgā vidē bez traucējumiem. Tam nepieciešamas apmēram 3-10 nodarbības, gan atkarībā no suņa temperamenta un rakstura, gan daudziem citiem faktoriem. Pēc tam var doties uz grupu un apgūto nostiprināt atmosfērā, kad apkārt darbojas citi suņi un saimnieki.

 

 Grupas nodarbībām nav konkrēta skaita – katram ir citas vēlmes un temps, kurā apgūst jauno un nostiprina apgūto. Ja saimniekam šķiet, ka suns ir gana kontrolējams un visi jautājumi noskaidroti, nodarbības pie instruktora var beigt un turpmāk darboties  patstāvīgi. Bet, ja tas šķiet labs brīvā laika pavadaīšanas veids kopā ar suni, ir iespēja turpināt, vai nu vienkārši apgūstot dažādas jaunas lietas, vai arī pievēršoties kādam no ar paklausību saistītajiem sporta veidiem.

 

IESPĒJAS

PIEDĀVĀJU:

Konsultācijas dzīvesveidam piemērotas šķirnes izvēlē.

 

Konsultācijas pirms suņa iegādes un sunim ienākot mājās.

 

Pozitīva paklausības apmācība.

 

Sagatavošana BH (suns – kompanjons) testam.

 

Sporta apmācība – RO (Rally obedience jeb Paklausības rallijs); OB (Obedience jeb Paklausības sports).

 

Triki, freestyle (dejas ar suņiem) elementi.

 

VIETAS:

Dino Zoo Pasaules Arēna Krasta ielā 52 – grupa otrdiena,  individuālās nodarbības pēc vienošanās.

 

Suņu apmācības un sporta laukums vai angārs Rumbulā (netālu no Krustpils ielas) – grupas sestdiena, individuāli pēc vienošanās.

 

Iespējamas arī online konsultācijas Zoom vai Whatsapp.

 

 

 AUDZĒKŅI

Man patīk strādāt ar cilvēkiem un viņu suņiem. Varu mācīties no katra, ko satieku, mēs esam tik dažādi. Ne visiem ir jāgrib kļūt par sportistiem, galvenais ir vēlme darboties ar savu suni. Bet, protams, ka īpašu prieku trenerim sagādā viņa audzēkņu panākumi. Tādēļ pievienoju šo sadaļu, kurā gribu pateikt paldies tiem maniem skolniekiem, kas saņemas un dodas uz sacensībām.